Svatby ve skalním kostele

02_wedding

Pro tyto slavnostní chvíle je k dispozici kostel a chodby ambitu. Aby byl zaručen klid a důstojnost obřadu, jsou uvedené prostory odděleny od návštěvnického provozu na 45 minut (včetně přípravných procedur, gratulací i fotografování). Déle to není možné, protože krátce po skončení obřadu musí být v kostele a ambitu obnoven běžný provoz. Svatebčanům je však umožněn volný pohyb po celém hradě včetně fotografování.

Podmínky konání svateb a průběh obřadu

 

Úprava kostela

Rozhodnutí o způsobu výzdoby je třeba oznámit správě hradu co nejdříve, nejpozději 3 dny před svatbou. Upozorňuji však, že pokud před Vaší svatbou, nebo po ní bude jiný obřad s jinou, dříve domluvenou výzdobou, většinou ji není možné změnit. Pokud byste si chtěli prostor sami jakkoliv dozdobit, je třeba toto předem konzultovat s kastelánem.

Standardní výzdoba
Tmavě modrým sametem je překryta celá oltářní mensa, na vrchu je ještě bílý ubrus s krajkou. Na něm pak stojí dva velké dřevěné svícny. Před oltářem je cihlově červený pětimetrový běhoun. Po stranách oltáře stojí kované svícny. Kostel není přezdoben, stále dominuje jeho skalní podstata, ale přitom charakter úpravy je dostatečně slavnostní. Květiny nepřipravujeme.
Foto standardní výzdoba:

04_wedding

 

Alternativní romantická výzdoba (fotografie níže)
Nabízí květinářství U Lenky z N. Boru. Tato úprava je velmi svěží, s květinami, břečťanem, čajovými svíčkami a závoji. Květinářky výběr květin a dalšího materiálu přizpůsobí Vašemu přání, aby výzdoba například barevně a stylově ladila s oblečením snoubenců. Květinářství si účtuje vlastní poplatek. Tel: 602 138 214
Foto alternativní výzdoba:

03_wedding

Obě fotografie je možné objednat a koupit vytištěné na formátu A3 ve vysoké kvalitě a rozlišení. Autor: Ladislav Rennerrenner@ralsko.net

Jak objednat svatbu na hradě

Kontaktujte prosím nejprve matriku v Novém Boru. Až budete mít předběžně domluvený termín (den a hodinu) prosím ihned mi to sdělte na info@hradsloup.cz . Současně prosím připište Vaše budoucí společné příjmení* a telefonní kontakt. Zjistím, zda se nám to hodí a termín Vám musím potvrdit. Později se domluvíme na některých podrobnostech, např. přibližný počet hostů, výzdoba, hudba atd.
*) Váš první e-mail prosím označte v předmětu budoucím příjmením (např. svatba Novákovi) a další korespondence bude vedena pouze formou odpovědí, tedy vždy se zobrazenou celou historií korespondence.

Termíny svatebních obřadů

Svatbu na hradě Sloup je možno uspořádat pouze v návštěvní sezoně, od poloviny dubna do poloviny října a pouze v průběhu návštěvní doby.
Svatbu nelze uspořádat v době očekávané zvýšené návštěvnosti. Jedná se o všechny bloky volných dnů spojených se svátky. V roce 2017 se jedná o dny od 14.4. do 17.4., dále od 29.4 do 1.5., dále od 6.5. do 8.5., dále od 1.7. do 9.7. Kromě toho jsou pro svatby uzavřeny dny od 19.8. do 27.8.
Možnost uspořádat svatbu na sklonku sezony 2017 se velmi zúžila. V září je vyloučená možnost o všech sobotách, kromě 16.9., a dále je vyloučená v pátek 8.9. Od 28.9. již uspořádání svatby letos možné nebude.
Vyhrazuji si právo odmítnout rezervovat svatby i v jiných termínech z jakýchkoliv provozních důvodů. Děkuji za pochopení.

Matrika

Protože obec Sloup v Čechách spadá pod matriční obvod Nový Bor, je konání obřadu třeba detailně domluvit nejen se správou hradu, ale také na matrice Městského úřadu v Novém Boru (i v případě církevního sňatku).

Městský úřad Nový Bor, matrika
Náměstí Míru 1, 473 01 Nový Bor
paní Veronika Kalistová
Tel.: 487 712 330
E-mail: vkalistova@novy-bor.cz 

Podmínky

Podmínky konání svateb a průběh obřadu