Svatby ve skalním kostele

DÁMY A PÁNOVÉ, S POLITOVÁNÍM VÁM OZNAMUJI, ŽE SVATBY V ROCE 2021 NA HRADĚ SLOUP POŘÁDAT NEBUDEME.

Nemůžeme přijímat dlouhodobé objednávky, protože bychom se tím zavázali k něčemu o čemž si nemůžeme být jisti, že bude možno splnit. Děkuji za pochopení.

Následující řádky nejsou v současnosti v platnosti, proto se jimi prosím neřiďte.


 

 

 

Pro tyto slavnostní chvíle je k dispozici kostel a chodby ambitu. Aby byl zaručen klid a důstojnost obřadu, jsou uvedené prostory odděleny od návštěvnického provozu na 45 minut (včetně přípravných procedur, gratulací i fotografování). Déle to není možné, protože krátce po skončení obřadu musí být v kostele a ambitu obnoven běžný provoz. Svatebčanům je však po obřadu umožněn volný pohyb po celém hradě včetně fotografování.

Z důvodu výše uvedeného také upozorňuji, že na našem hradě není možno uspořádat svatbu ve velkém stylu, se složitější procedurou vyžadující více času, nebo s výzdobou bohatší, než je uvedeno níže na fotografiích. Maximální počet svatebčanů je 80 osob.

 

Termíny svatebních obřadů

Svatební sezóna na hradě Sloup začíná v polovině dubna a končí koncem září před svátkem Sv. Václava (datum posledního dne je každý rok trochu jiné). V roce 2020 probíhá svatební sezóna od 15.4. do 25.9.
Svatbu je možno uspořádat pouze v průběhu návštěvní doby od 10  do 15 hodin.
O některých dnech v průběhu sezóny svatbu nelze uspořádatV roce 2020 se to týká těchto dnů: od 1.5. do 3.5., dále od 8.5. do 10.5. Pak v srpnu od 15.8. do 31.8.
Vyhrazuji si právo odmítnout rezervovat svatby i v jiných termínech z jakýchkoliv provozních důvodů. Děkuji za pochopení.

Jak objednat svatbu na hradě

Kontaktujte prosím nejprve matriku v Novém Boru. Až budete mít předběžně domluvený termín (= den a hodinu) prosím ihned mi to sdělte na info@hradsloup.cz . Současně prosím připište Vaše budoucí společné příjmení* a telefonní kontakt. Zjistím, zda se nám to hodí a termín Vám musím potvrdit. Později se domluvíme na některých podrobnostech, např. přibližný počet hostů, výzdoba, hudba atd.
*) Váš první e-mail prosím označte v předmětu budoucím příjmením (např. svatba Novákovi) a další korespondence prosím bude vedena pouze formou odpovědí, tedy vždy se zobrazenou celou historií korespondence a vždy ze stejné e-mail adresy. Děkuji.

Matrika

Protože obec Sloup v Čechách spadá pod matriční obvod Nový Bor, je konání obřadu třeba detailně domluvit nejen se správou hradu, ale také na matrice Městského úřadu v Novém Boru (i v případě církevního sňatku).

Městský úřad Nový Bor, matrika
Náměstí Míru 1, 473 01 Nový Bor
paní Veronika Kalistová
Tel.: 487 712 330
E-mail: vkalistova@novy-bor.cz 

Podmínky:
Podmínky konání svateb a průběh obřadu

 

Úprava kostela

Rozhodnutí o způsobu výzdoby je třeba oznámit správě hradu co nejdříve, nejpozději 3 dny před svatbou. Upozorňuji však, že pokud před Vaší svatbou, nebo po ní bude jiný obřad s jinou, dříve domluvenou výzdobou, většinou ji není možné změnit. Pokud byste si chtěli prostor sami jakkoliv dozdobit, je třeba toto předem konzultovat s kastelánem.

Standardní výzdoba
Tmavě modrým sametem je překryta celá oltářní mensa, na vrchu je ještě bílý ubrus s krajkou. Na něm pak stojí dva velké dřevěné svícny. Před oltářem je cihlově červený pětimetrový běhoun. Po stranách oltáře stojí kované svícny. Kostel není přezdoben, stále dominuje jeho skalní podstata, ale přitom charakter úpravy je dostatečně slavnostní. Květiny nepřipravujeme.
Foto standardní výzdoba:

04_wedding

 

Alternativní romantická výzdoba (fotografie níže)
Nabízí květinářství U Lenky z N. Boru. Tato úprava je velmi svěží, s květinami, břečťanem, čajovými svíčkami a závoji. Květinářky výběr květin a dalšího materiálu přizpůsobí Vašemu přání, aby výzdoba například barevně a stylově ladila s oblečením snoubenců. Květinářství si účtuje vlastní poplatek. Tel: 602 138 214
Foto alternativní výzdoba:

03_wedding

Obě fotografie je možné objednat a koupit vytištěné na formátu A3 ve vysoké kvalitě a rozlišení. Autor: Ladislav Rennerrenner@ralsko.net

 

Hudba

V přípravné fázi 20 minut před obřadem musí být hudba připravena a domluvena s pracovnicí matriky. Jedná se o začátky a konce produkce, hlasitost atd. s ohledem na proceduru obřadu.

1. Reprodukovaná hudba
Hrad je vybaven malým přenosným rádiem s CD přehrávačem a vstupem USB. Snoubenci si sami přinesou vybranou hudbu na příslušném nosiči. Upozorňuji, že jednoduchý přehrávač není počítač a Vaši skladbu neumí najít mezi fotografiemi a dalšími složkami a soubory různých formátů. Na flash disku (fleška) proto mějte nejlépe jen to co chcete přehrát. CD přehrávač zase nemusí umět přehrát neoriginální disk.
Nejlepší je předem vše vyzkoušet na domluvené předcházející schůzce.
Snoubenci si také mohou přinést vlastní přehrávací zařízení. Není však vhodná velká a složitá aparatura. V žádném případě nejde o příliš hlasitou produkci.

2. Živá hudba
Snoubenci mohou mít vlastní živou hudbu, vzhledem k omezenému prostoru maximálně 3 hudebníky a vzhledem k omezenému času přípravy pouze velmi jednoduchou aparaturu.
Kontakt na některé hudebníky může zprostředkovat také kastelán, nebo matrika. Toto se pochopitelně musí domluvit dlouho dopředu.